piektdiena, 2016. gada 8. aprīlis

Pavasari meklējot!

Brīvdienas ir labs laiks, lai pilsētvidē pameklētu kādu jauku vietu atpūtai ārā, pie dabas. Arī tāda megapilsētā Latvijā mērogiem kā Rīga.
Mums ir paveicies, ka nepilnu 20 minūšu gājienā no mājām atrodas ezeriņš Bābelītis. Tā mums vasarā iecienīta peldvieta, ziemā - bezmaksas slidotava, tik sniegs pašiem jānotīra, un citos gadalaikos iecienīta pastaigu un pikniku vieta. Ezera apkārtne samērā draudzīga bērniem, jo ir spēļu laukumiņš un smilšaina, lēzena peldvieta ar ciešamu ūdens kvalitāti. Ezeru pa taciņu var apriņķot pat ar bērnu ratiem.

Aprīļa pirmā svētdiena kā reiz iegadījusies īsteni pavasarīga, lai dotos apsekot Bābelīša apkārtni un vērot, kā viss mostas, rosās un plaukst pavasara iesākumā.

Vai jau esat pamanījuši, ka uzziedējušas pirmās pienenes?! Pie rūpnīcas "Alfa" vismaz kādas 10 saskaitījām!!! Un nenoturējāmies, lai dažas noplūktu un mēģinātu iebarot mūsmāju minimājdzīvniekiem - tuksneša kāmīšiem (desert hamster - smieklīgi mazi un ļoti mudīgi radīju, nekāda uķi-puķi čubināšanās pa rokām gan nesanāk!) . :)))
 Bābelīša nesakoptākā puse. Fotogrāfijā skats gan diezgan romantisks un ainavisks.


Gulbju pāris arī jau saimnieko. Jūsmoju par atspulgu ūdenī!

Arī pīles rosās un pīļu barotāji arī :)))
Pa ziemu pamatīgi krājumi ar sauso maizi atlikti. Būs kādam laiciņam, ko pīles uzbarot un bērniem izklaide, maizi drupinot, pīles barojot un pašu vēderā sauso maizi pa gabalam ieliekot...
 Jau pirmās māllēpes paguvām samīļot un čaklo bitīti uzslavēt!
Pīļu romantika.

  

Pēcpusdienas saule noslēpusies aiz mākoņu klājiena.

Puse ceļa apkārt ezeram veikta, var atvilkt elpu bērnu rotaļu laukumā Bābelīša ziemeļu galā. 
Pārsteidzoši - viss vēl gana labā stāvokļi, tikai mazajam slīdkalniņam muzikālais pavadījums izbeidzies (ja uzkāpa uz apļiem - dziedāja gailis un vēl kaut kas pīkstēja un tarkšķēja). Meitenēm argumentēju, ka laikam baterijas vecas palikušas. Laikam cilvēku kultūras līmenis tomēr audzis un atnākusi apziņa, ka ne viss skaistais viens un divi jāizposta!
 Ezera otrā pusē ...


... brīnījāmies par šādu dabas veidojumu - zari, kas izauguši cauri piepei ...

  ... jūsmojām par gulbju baltumu un grāciju! Noslēgumā - atjautības uzdevums: atrast kolāžas bildēs vienojošo elementu!  Tas vēl tagad kā relikvija pēc 5 dienām mājās glabājas :)
Pēc pāris stundu pastaigas mazāko dabas pētnieci pievārējis salds miegs un pārējās "četras kājas" - manas un Lauras bija stpiri piekusušas!

Lai jaukas aprīļa otrās nedēļas brīvdienas!

6 komentāri:

 1. Skatos, esam gandrīz kaimiņienes. :) Es dzīvoju tajā pat apkaimē tikai pie cita ezera. :)
  Jaukas brīvdienas!

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Paldies! Arī šīs brīvienas skaisti aizvadītas - pie jūras, vietējā pagalmā sakopjot puķu dobi pie loga. Galvenais, ka saulīte mūs pašlaik lutina.
   Vai tas cits ezers būtu Linezers vai Ķīšezers?

   Dzēst
 2. Jauka pavasara pastaiga! Vienojošais elements ir zara gabaliņš -sprungulītis(priedes?). Bildē pie tiltiņa varētu teikt, ka notiek sprunguļu sacensības kā Vinnijam Pūkam(iemet vienā pusē un skrien skatīties, kuram pirmajam izpeld tiltiņa otrā pusē).

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Ritiņ - Tu trāpīji "desmitniekā". Jā, sprungulītis ir tas elements, no kā Elziņa nešķirās, pat aizmiegot atceļā no pastaigas.
   Pūkspringuļus gan nespēlējāsm, drošības apsvērumu dēļ. Mazajai "ūdenszālei" šī rotaļa vēl nav īsti piemērota. :D

   Dzēst
 3. Bildes romantiskas! Uz to pusi apkārt Bābelītim neesam gājuši, bet mēs nesen foršus rotaļu laukumus Pļavniekos atklājām, manam mazajam patika. Mani siltais laiks velk uz jūras pusi, nav jau arī tālu, vilcienā Zemitānos iekšā un pēc minūtēm divdesmit jau pie jūras. Jaukas brīvdienas!

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Romantika iederas gan - kā jau pavasarī!
   Mūsu jūras sezonas apmeklējumu sezona atklāta šo sestdien. Virziens - jūsu iecienītais, arī mūsu -Vecāķi. Pagaidām, kamēr vēl nav oficiālā peldsezona, ar auto var gandrīz pie pašas jūras piebraukt.
   Var pa pludmali izdzīvoties, kāpās ripināties (to jau pagājušajā gadā meitenes-zeltenes atklāja) un arī rotaļlaukumā paspēlēties. Šogad gan tas izskatās tāds pašvaks (nevarējām saprasts - demontēts vai izpostīts) :(((

   Dzēst